Základna

Vybavení základny

Základna se skládá ze 4 hlavních místností. Vytápění na základně je řešeno kamny na dřevo a pevná paliva v hlavní místnosti, kuchyni a jídelně. Zde najdete popis vybavení jednotlivých místností.

Srub

V hlavní části základny se nachází velká místnost a kuchyň.

Hlavní místnost slouží jako zázemí pro přípravu programu, případně jako společenská místnost pro měnší množství dětí. Uprostřed pokoje se nachází velký stůl, k sezení jsou zde gauče a křesla. Je zde umístěna i malá lednička. Velká lednice pro skladování potravin je v kuchyni.

Podél stěn stojí skříně a vitríny. Součástí vybavení je i lékárnička.

Kuchyň

Kuchyň je přizpůsobena pro přípravu potravin. Pro vaření je možné využít velká kamna, konvektomat a plynový sporák. Jsou zde 3 funkční trouby. Kromě sporáku a kamen je zde i velká pánev na plyn.

Dále jsou v kuchyni dva stoly a kuchyňská linka na přípravu jídla. Ke skladování potravin slouží velká lednice a potravinová skříň.

Do dřezu je zavedena studená i teplá voda. Přes zimu se voda zastavuje, je tedy nutné dovézt si ji v barelu.

Kuchyň je vybavena nádobím a elektrickými spotřebiči. Množství nádobí odpovídá kapacitě 60 lidí. Z dalšího vybavení (souhrn):

 • mikrovlnná trouba
 • rychlovarná konvice
 • kráječ na chleba
 • elektrický šlehač
 • hrnce a poklice různých velikostí, pánve, pekáče a plechy
 • hluboké talíře, misky, příbory
 • hrnky plastové i keramické
 • tácy
 • vařečky, naběračky, cedníky, struhadla

Koupelna

Koupelna se nachází mezi srubem a jídelnou. V koupelně jsou dvě umyvadla, sprcha a pračka. K ohřívání vody slouží elektrický bojler.

Jídelna

Jídelna byla nově zrekonstruovaná v letech 2018-2019. Ve velké místnosti je 5 dlouhých stolů s lavicemi. V přízemí je k dispozici také plátno na promítání, fotbálek a rozkládací stůl na ping pong.

V horním patře je připraveno spaní na postelích s matracemi pro cca 20 dětí. 

Kůlna

Kůlna je vybavená základním nářadím a pracovními pomůckami jako kotouč, kára, žebřík a mnoho dalšího.

Součástí kůlny je sklípek pro uchování ovoce a zeleniny.

Venkovní prostor

Tábořiště

Rozlehlé tábořiště je uzpůsobeno pro letní tábory a ubytování ve stanech. Během táborů je maximální kapacita 55 dětí. Vedoucí mají oddělené stany. Je pro ně připraveno 10 míst.

Ve venkovním prostoru se dále nachází:

 • Venkovní umývárka - před srubem, slouží pouze během letních táborů
 • Toalety - řešeny formou suchých záchodů. Dva záchody se nacházejí vedle dřevníku, jeden slouží jako záchod pro personál kuchyně, druhý jako záchod pro marodku. Další suché záchody jsou v lese, asi 50 metrů od tábořiště. Jedná se o 4 záchody pro děti a personál tábora. 
 • Hřiště - velké hřiště se nachází nad tábořištěm. Jsou zde provizorní fotbalové branky a kůly pro natažení sítě na míčové hry. Míče a další sportovní náčiní jsou součástí vybavení základny.
 • Dřevník - mezi příjezdovou cestou a srubem
 • Ohniště - za jídelnou, k ohništi patří posezení ve formě kamenné zídky. Pro větší pohodlí na kamenné zídce najdete ve srubu množství podsedáků. Dále je možné využít lavičky z jídelny.

Fotogalerie základny

Zapůjčení základny

Zapůjčení základny je možné pouze pro oddíly s dětmi pro víkendové i jednodenní akce. Případně je možné zapůjčení tábořiště pro pořádání letního tábora.

Ceny za půjčení základny jsou: 60,- Kč za osobu na noc nebo 1200,- Kč na víkend.

V případě zájmu o zapůjčení základny kontaktujte pana Michala Neckaře (viz Kontakty).

Okolí základny

V okolí základny se nachází mnoho zajímavých míst.

Koupání:
Klubalův rybník - 200 m
Lom Čenkov - 4,5 km
Rybník Kotrba - 5 km
Přírodní koupaliště Malvíny Třešť - 7,7 km

Výlety:
Lovětínský krápník (pouze v zimě) - 900 m
Havlův kopec - 1 km
Kamenolom Rácov - 2,5 km
Batelov - 4 km
Zřícenina Janštejn - 5,2 km
Hrad Roštejn - 5,7 km
Třešť - 7,2 km
Javořice - 10,1 km
Telč - 15,4 km

Kalendář obsazenosti

>

Na základně neustále pracujeme a zlepšujeme zázemí pro pořádání akcí pro děti i letních táborů.

Rekonstrukce jídelny (2018 - 2019)

Velká rekonstrukce jídelny proběhla v letech 2018 - 2019. Zbourali jsme starou jídelnu, která už nestačila nárokům na kapacitu. Starou jídelnu jsme v zimních měsících využívali jako prostor pro spaní, i to jsme z praktických důvodů chtěli změnit. Dále jsme se rozhodli zvětšit a vylepšit úložný prostor pro stanové podsady za jídelnou.

Nad novou jídelnou vzniklo podkroví, které nyní slouží jako ubytovací kapacita pro děti. Položili jsme novou podlahu, jídelnu jsme vybavili novými kamny, plátnem pro projektor, botníkem, fotbálkem a samozřejmě stoly a lavicemi. Zvětšili jsme úložný prostor pro stanové podsady a další věci nutné pro pořádání táborů.

Rekonstrukce dřevníku (2021)

Starý dřevník postupně přestával plnit svou funkci, a bylo potřeba ho nahradit. Jako základ pro nový dřevník nám posloužil vysloužilý kontejner. 

Nové toalety (2021)

Zřídili jsme novou toaletu vedle nového dřevníku a toalety pro personál kuchyně. 

Novou toaletu jsme přidali také ke stávajícím třem pro děti a personál tábora. 

Postele do jídelny (2022)

Do podkroví jídelny jsme pořídili nové postele s úložným prostorem. Nahradily dosavadní provizorní stanové postele, které jsme přes rok používali. Za nové postele děkujeme Truhlářství Jonák František.

Nové matrace (2022)

Staré matrace byly již značně opotřebené a nevyhovující pro potřeby táborníků a účastníků akcí na základně. Nové matrace jsme získali díky realizaci projektu "Matrace do táborových stanů" za přispění Nadačního příspěvku Nadace ČEZ v rámci grantového řízení "EPP - Pomáhej pohybem". Nové matrace poskytují plnohodnotný a zdravý odpočinek po celodenní činnosti. Velmi děkujeme Nadaci ČEZ za podporu a realizaci projektu. Více informací zde .

Nová zeď a podlaha v kůlně (2022)

V kůlně bylo potřeba opravit starou zeď kvůli vlhkosti. Starou zeď jsme zbourali a nahradili cihlovou. K tomu jsme v kůlně nahradili kamennou podlahu dlaždicemi.

Rekonstrukce kuchyně a příprava tábořiště (2023)

V červnu 2023 jsme zahájili rekonstrukci kuchyně ve srubu. Po pořízení konvektomatu jsme potřebovali přestavět linku a zároveň jsme se rozhodli pro zavedení teplé vody do kuchyně.

Současně s rekonstrukcí jsme se rovnou pustili do přípravy tábořiště na letní tábory a drobných úprav v kůlně.

Výstavba nové kuchyně byla podpořena z dotačního programu Sportoviště, klubovny a táborové základny 2023 z Fondu Vysočiny.